Menu


stat4u Liczniki na stonę

Polecamy Marsz Nordic Walking w Koszwicach
Nordic Walking - podsumowanie

Ponad 5000 kilometrów pokonanych samochodami, ponad 500 kilometrów pokonanych na trasach na dystansach 5, 10, i 21 kilometrów, mnóstwo nowych znajomości, kontaktów , doświadczeń zebranych jako zawodnicy, odwiedzone miasta Kolbuszowa, Polanica Zdrój, Osielsko, Hajnówka, Elbląg i finał w Gdańsku oraz wyjazd na Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Lubinie zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking.

Drużyna Nordic Walking Lubliniec reprezentowana przez 12 zawodników wystartowała we wszystkich tegorocznych zawodach z cyklu Pucharu Polski oraz Pucharu Europy, który był rozgrywany w Kolbuszowej i Elblągu. Zawody organizowane były przez Polską Federację Nordic Walking. Starty rozpoczęliśmy w Kolbuszowej 6 czerwca, a zakończyliśmy 3 października 2015. W porównaniu z rokiem 2014 gdy startowało tylko dwóch zawodników Artur i Wojtek w tym roku zanotowaliśmy duży skok jeżeli chodzi o ilość zawodników. Nasi zawodnicy zajmowali miejsca na pudle oraz regularnie meldowali się w pierwszych dziesiątkach w swoich kategoriach wiekowych. Jakub Marcinkowski w kategorii Junior zajął miejsce 4 zdobywając 215 punktów, Joachim Brewka także zajął 4 miejsce w M-50 -255 punktów, Michał Gruszka zdobywając 188 punktów w najsilniej obsadzonej kategorii wiekowej M-40 wywalczył szóste miejsce. W pierwszej 10-tce miejsc wywalczył także Michał Junior Gruszka.

Najlepsze miejsce, potwierdzając swoją bardzo dobrą formę zajął Artur Biłek wygrywając dystans 10 kilometrów jednocześnie zdobywając Mistrzostwo Polski i Puchar Polski 2015- Polskiej Federacji Nordic Walking. Wygrał wszystkie swoje starty gromadząc 600 punktów.

Występ na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking także należały do bardzo udanych. Najlepszy występ po raz drugi w tym roku zaliczył Artur Biłek zdobywając Mistrzostwo Polski i wspólnie z Joachim Brewka i Michał Gruszka drużynowo zajęli drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Michał Gruszka indywidulnie zajął drugie miejsce w M 40, a Michał Junior Gruszka 3 miejsce w kat junior.


Zawody Monsun Korona ŚląskaWitamy,
Jak widać na odliczaczu powyżej do rozpoczęcia naszych zawodów pozostało ....!
Zawody Monsun Korona Śląska na stałe wpisały się kalendarz imprez Nordic Walking Polski Południowej. Najbliższe zawody odbędą się w dniu 20 września 2015 roku w Lublińcu województwo Śląskie. Start i meta zawodów zlokalizowane są na polanie przy leśniczówce przepięknych Lasów Lublinieckich. Położenie leśniczówki daje możliwość poprowadzenia zawodów Nordic Walking bardzo wieloma trasami, które co roku są przez Organizatorów każdorazowo delikatnie zmieniane, aby uczestnicy nie ''nudzili '' się na trasie. Tegoroczna trasa poprowadzona będzie częściowo po zeszłorocznej trasie, która na całej swojej długości przebiega duktami leśnymi. Dystans dla osób niepełnosprawnych, pań, dzieci i młodzieży do 18 roku życia- około 5,2 km jedno okrążenie i dwa okrążenia dla panów-10,4. Na trasie dostępne będą dwa punkty żywieniowe na około 2,5 kilometra oraz na start meta, zawody poprowadzi ''Zając'', w newralgicznych punktach na trasie będą rozstawione osoby z obsługi zawodów, całość imprezy zabezpieczona będzie przez ratowników medycznych oraz lekarza. Wszyscy startujący będą ubezpieczeni.
Nowością w tym roku będzie fakt, że osoby z obsługi zawodów dodatkowo będą pełnili rolę serwisantów sprzętu czyli w momencie uszkodzenia kijów zawodnik dochodząc do osoby z obsługi zawodów będzie mógł skorzystać z kijów, które zabezpiecza Organizator. Obsługa zawodów na trasie będzie dysponowała kijami regulowanymi także każda osoba, która będzie miała problem z kijami będzie mogła z nich skorzystać. Na trasie będzie około 5 do 7 osób z obsługi zawodów oraz dodatkowo przy punkcie żywieniowym także będzie można dokonać wymiany kijów w razie uszkodzenia.
Jak co roku dla każdego uczestnika przewidziany jest medal we wszystkich kategoriach za miejsca od 1 do 3 wręczane będą statuetki wykonane ręcznie, a będzie to połączenie drewna, materiału i szyszek. Nie zabraknie pysznego poczęstunku przygotowanego przez Karczmę Koszwice odbędzie się losowania naród wśród wszystkich uczestników zawodów.
Zapisy na www.chodzezkijami.pl link do rejestracji:
http://www.zmierzymyczas.pl/zapisy/110/monsun-korona-slaska-nordic-walking.html

Wyniki II Lublinieckiego Półmaratonu Nordic Walking
i Lublinieckiej Piątki Nordic Walking


Liczby dnia to 91 i 44. 91 zawodników zmierzyło się z dystansem 21.097 km i 44 wystartowało na 5 km. Obserwując pogodę w sobotę nic nie wskazywało aby aura była bardziej łaskawa dla zawodników w niedzielę, ale wśród zawodników na dystansie półmaratonu wystąpił Franciszek Pogoda, którego udział spowodował, że od rana prawie do końca trwania rywalizacji świeciło słońce i punktualnie o godzinie 11:00 w promieniach wiosennego słońca wystartowały zawodniczki i zawodnicy. Do pokonania były 1 pętla o długości 1 km i 4 po 5,03 km. Cała trasa wytyczona została po leśnych duktach Lasów Lublinieckich. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała sztab medyczny, lekarz oraz dwóch ratowników medycznych. Dodatkowo wszyscy zawodnicy zostali ubezpieczeni przez Organizatora. Po pierwszych 6 kilometrach ukształtowała się czołówka-półmaratonu- która z każdym kilometrem odskakiwała pozostałym uczestnikom. Jako pierwsza wśród pań na mecie zameldowała się Agnieszka Sosnowska reprezentująca ULKS RUN Podkowa Janów niespełna 4 minuty po zwyciężczyni na metę wkroczyła Aneta Dmowska Gwoździany , a na trzecim miejscu zameldowała się Klaudia Białas z Orzesza. Z czołówki panów najszybszym na mecie okazał się Rafał Kozik reprezentujący ULKS RUN Podkowa Janów na drugim miejscu linię mety minął wywalczył Karol Stiller reprezentant Karoolloo Kusięta, a ostatnie miejsce na pudle wywalczył Bogdan Cyrus z Silesia Nordic Team /Strzebiń
Rywalizacja na dystansie 5 kilometrów przebiegała również, pod dyktando zawodników ULKS RUN Podkowa Janów. Pierwsze i drugie miejsc zajęły zawodniczki z Janowa Aleksandra Radosz i Angelika Pietrzyk . Małgorzata Pawłowska-Woźniak reprezentująca Stowarzyszenie '' Podwójny Uśmiech'' z Toszka zajęła miejsce trzecie. Jako faworyt do wygranej na dystansie 5 kilometrów na linii startu stawił się Grzegorz Dors, który pokonał swoich rywali. Reprezentujący Nordic Team Częstochowa Daniel Wojtasiński -miejsce drugie- doszedł na metę przed wracającym po kontuzji Mariuszem Masiarek. Zawodnicy Nordic Walking Lubliniec, również mieli powody do zadowolenia. Na najwyższym stopniu --w swoim debiucie na dystansie półmaratonu -stanął Jakub Marcinkowski uzyskując czas 3:01:26. Joachim Brewka czas 2:35:55 wywalczył drugie miejsce w kategorii M-50. Kategoria M-30 to bardzo mocna kategoria wiekowa w której każde miejsce na podium to duży powód do zadowolenia dlatego trzecie miejsce Artura Biłka -czas 2:24:44- należy uznać za sukces. Na dystansie 5 kilometrów mogły startować osoby niepełnosprawne. Zawodniczka Lidia Kazuch reprezentująca barwy Nordic Walking Lubliniec samotnie pokonała dystans i zajęła I miejsce.
Po zawodach czekało ognisko przy cieple którego można było spożyć pyszny poczęstunek przygotowany przez Karczmę Koszwice wzbogacony o pomidory, sałatę trzy rodzaje chleba i ciasto przygotowane specjalnie na zawody przez Magdalenę i Janusz Chyra, herbatkę malinową oraz ciastka, które przybyły z Orzesza również były pyszne. Słowa podziękowania jak zwykle należą się wszystkim sponsorom oraz osobom, które zaangażowały się w organizację imprezy. No to zaczynamy Marek, Jacek Ł. Jacek K., Tomek, Łukasz, Gerard, Justyna, Wiesia, Artur, Kuba, Agnieszka, Achim, Janek, Teodor, Karina, Mateusz W. , Kasia, Mateusz A., Dawid, Adam, Mariusz, Monika, Doktorowi Mirosławowi, ratownikom medycznym - Łukasz i Szymon, Andrzej, Jacek z Gliwic, Bartek z Toszka serdecznie dziękuję.
Podziękowania kierujemy w stronę Starostwa Powiatowego w Lublińcu, które od początku wspiera nas podobnie jak Nadleśnictwo Lubliniec. Wszystkim zawodnikom dziękujemy za przybycie i zapraszamy ponownie do Lublińca w dniu 20 września na kolejne zawody Nordic Walking. Zapraszam do zobaczenia fotorelacji z imprezy udostępnionej przez Katarzynę i Przemka Kotas oraz wyników.

Fotorelacja autorstwa Moniki Kuboś

Fotorelacja

Fotorelacja II

Wyniki Lublinieckiej 5-tki Nordic Walking

Wyniki - II Lublinieckiego Półmaratonu Nordic Walking

Wyniki w kategorii open - II Lublinieckiego Półmaratonu Nordic WalkingKońcówka sezonu


Końcówka sezonu - o ile można mówić o końcu sezonu w tej dyscyplinie sportu- a z pewnością pierwszy weekend października dla zawodników naszego klubu Nordic Walking Lubliniec był bardzo udany, ponieważ w niedzielę 5.10.2014 w miejscowości Krapkowice w zorganizowanych zawodach IV Mistrzostwa Opolszczyzny Nordic Walking wystartowało wielu uczestników w tym liczna reprezentacja z naszego miasta w składzie: rodzina Brewka: Klaudia, Magdalena i Joachim, Maria Kazuch, rodzina Gruszka: Ilona, Michał i Michal Junior.

Reprezentacja z Lublińca wywalczyła na zawodach

Gdyby w zawodach była klasyfikacja drużynowa nasza drużyna także zajęłaby miejsce na pudle.
Michał Gruszka Junior został wyróżniony jako najmłodszy uczestnik dystansu na 8 km.

Nordic_Walking Nordic_Walking Nordic_Walking Nordic_Walking Nordic_Walking Nordic_Walking

III Edycja Korony Śląska 2014/2015


111 to numer startowy Ireneusza Stachowskiego -KS Forma Wodzisław Śląski, który był jednym z pomysłodawców stworzenia cyklu zawodów pod nazwą Korona Śląska, ale to również liczba zawodników, którzy w dniu 14.09 br. wystartowali w zawodach nordic walking III edycja Korony Śląska 2014/2015. Podobnie jak w zeszłym roku start odbył się w Lublińcu. Zawodniczki, osoby niepełnosprawne oraz dzieci i młodzież do lat 18 mieli do pokonania 5,4- 1 pętla dla zawodników dystans do pokonania to 10,8 kilometra. Cała trasa prowadziła po leśnych duktach lasów lublinieckich co dla wielu zawodników miało duże znaczenie, ponieważ czasami trasy zawodów biegną po twardej nawierzchni niejednokrotnie drogami asfaltowymi. Na zawodu przyjechali zawodnicy z wielu miejscowości województwa śląskiego, ale byli reprezentanci województwa mazowieckiego, małopolskiego I opolskiego. Liczna była również liczba zawodników z Lublińca i powiatu. Jako pierwsza linię mety przekroczyła Aneta Dmowska 5 kilometrów -Gwoździany czas 35 minut 13 sekund- w klasyfikacji open zajęła pierwsze miejsce wśród pań, Artur Biłek 10 kilometrów -Nordic Walking Lubliniec czas 1g 6 minut 30 sekund- w klasyfikacji open zajął 3 miejsce, Lidia Kazuch- Lubliniec 47 minut 59 sek, co dało pierwsze miejsce w klasyfikacji osób niepełnosprawnych, Jakub Marcinkowski Nordic Walking Lubliniec- 1 miejsce w kategorii M-15, Agnieszka Marcinkowska Nordic Walking Lubliniec 2 miejsce a kategorii K-15, która na ostatnich metra stoczyła pojedynek z innym zawodnikiem z Lublińca Mateusz Adamczyk, ale na ostatnich metrach zachował się jak gentelman i ostatecznie linię mety minął, tuż za Agnieszką.
W nieoficjalnej klasyfikacji open drugie miejsce zajęła Tatiana Galińska-Parkoszowice, a na trzecim miejscu dotarła Violetta Mól z Czeladzi. Ryszard Kłyś z Gliwic zajął pierwsze miejsce w open, Paweł Mencewicz z Gołkowice był drugi a na trzecim miejscu przyszedł Artur Biłek z Lublińca. Najliczniejszą rodziną, która wystartowała w zawodach to Państwo Gruszka-startowała Ilona, Lidia, Michał i Michał -syn.
Na zawodach rozdano puchary dla zwycięzców ubiegłorocznej II edycji KS 2013/2014 oraz wręczono nagrody dla Grażyna Pipiro i Artur Biłek za największą ilość zdobytych punktów w całej edycji oraz dla zawodniczek i zawodników, którzy wystartowali we wszystkich zawodach Białas Klaudia, Rencz Małgorzata, Białas Bożena, Bańczyk Maria, Marcinkowski Jakub, Oleksiuk Marcin. Swoje kategorie wiekowe wygrali: Białas Klaudia, Białas Patrycja, Rencz Małgorzata, Białas Bożena, Bańczyk Maria, Marcinkowski Jakub, Zostawa Robert, Mencewicz Paweł, Kołek Jacek, Sznajder Zenon, Kowalska Katarzyna, Kasza Łukasz.
Kolejne zawody nordic walking to w 2015 roku II Lubliniecki Półmaraton Nordic Walking, który zaplanowany jest na 19 kwietnia i start IV edycji Korony Śląska 13-go września 2015. Podziękowania dla wszystkich wolontariuszy, którzy swoją obecnością wsparli organizatorów oraz sponsorom, o których dzisiaj jest bardzo trudno, ale mimo to wsparli nas kolejny raz.
Zapraszamy do zapoznania się z wynikami poniżej oraz z galerią.Mistrzostwa Polski w Nordic Walking Osielsko


W dniu 9 sierpnia 2014 w miejscowości Osielsko województwo kujawsko -pomorskie odbyły się mistrzostwa Polski w nordic walking zaliczane również do cyklu pucharu Polski, który rozpoczął się startem w Trzebnicy i obejmuje cykl 8 startów, a ostatnie zawody odbędą się 4 października w Gdańsku. Na zawody przybyło ponad 500 osób z całej Polski. Nasz klub Nordic Walking Lubliniec reprezentowany był przez dwóch zawodników, ponieważ kontuzja ręki wyeliminowała z udziału w zawodach najmłodszego reprezentanta Jakuba Marcinkowskiego, który miał szanse powalczyć podobnie jak w 2012 roku o tytuł mistrza Polski.
Wystartowali Wojciech Marcinkowski na dystansie półmaratonu zajmując 13 miejsce w swojej kategorii wiekowej z czasem 2:52:42 oraz Artur Biłek na dystansie 10 kilometrów zajmując 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej z czasem 1:01:25. Zajęcie trzeciej lokaty w zawodach pozwoliło na umocnienie się na pozycji lidera całego cyklu pucharu Polski, ponieważ bezpośredni rywale zawody ukończyli na niższych pozycjach. Do zakończenia pozostały już tylko dwa starty 6 września w Hajnówce i zakończenie 4 października w Gdańsku. Artur oczywiście wystartuje w zawodach oraz będzie głównym pretendentem do wygrania zawodów nordic walking, które odbędą się 14 września w Lublińcu na polanie przy leśniczówce. Start zawodów zaplanowany jest na godzinę 11:00, panie, dzieci i młodzież do 18 roku życia będą miały do pokonania 5,4 km a panowie dystans 10,8 km. Serdecznie zapraszamy do udziału w zawodach więcej informacji na www.lublinieckiemorsy.pl oraz na portalu www.chodzezkijami.pl gdzie można się również zapisać na zawody. Serdecznie zapraszamy do udziału w zawodach.

1-szy Lubliniecki Półmaraton Nordic Walking


16, 17 maja oraz poranek 18-go nie zapowiadały nic szczególnego w poprawie pogody, a jednak aura postanowiła spłatać psikusa i dla wszystkich uczestników zawodów I Lubliniecki Półmaraton Nordic Walking o godzinie 11:00 zaświeciło słońce. Na starcie półmaratonu stanęło 50 zawodników, którzy mieli do pokonania 3 rundy w lublinieckich lasach. Najszybszy zawodnik pokonał dystans w czasie 2:18'06 reprezentujący klub Victoria Strzebiń, drugi zawodnik, który zameldował się na mecie to Paweł Mencewicz z czasem 2:18'23 a reprezentujący barwy Nordic Walking Lubliniec Artur Biłek z czasem 2:22'22 zajął 3 miejsce. Najszybsza zawodniczka uzyskała czas 2:30'59- Mariola Pasikowska z klubu Positiv Energy, drugie miejsce zajęła Klaudia Białas-2:33'10, trzecią kobietą na mecie była Katrzyna Grygiel z czasem 2:36'47 W zawodach wystartowało 19 zawodniczek oraz 31 zawodników. Barwy Nordic Walking Lubliniec reprezentował wspomniany Artur i Michał Gruszka oraz jeden zawodnik z powiatu lublinieckiego Bogdan Cyrus z miejscowości Strzebiń.
Rozgrzewkę dla zawodników poprowadził Aleksander Wilanowski, który został zaproszony na zawody przez organizatora i zaprezentował swoją książkę pt. ''Nordic Walking dla każdego'' czyli dobra kondycja na wyciągnięcie ręki a może kija. Organizatorem zawodów było Starostwo Powiatowe w Lublińcu, Lasy Państwowe, Nordic Walking Lubliniec oraz Start Koszwice . Oczywiście jak po każdych zawodach słowa podziękowania należą się wszystkim sponsorom nagród dla uczestników zawodów oraz wolontariuszom bez których bezpieczne przeprowadzenie zawodów byłoby niemożliwe. Zawodnikom dziękujemy za udział i zapraszamy do Lublińca 14 września na III edycję zawodów Korona Śląska oraz za rok na kolejny półmaraton. Patronat medialny na zawodami objęło Radio Katowice na którego falach w piątek 23 maja w bloku Poruszący Program o godzinie 12:30 będzie można posłuchać krótkiej relacji z zawodów oraz najlepszy portal społecznościowy skupiający Nordic Walkerów www.chodzezkijami.pl
Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją.Wyniki:
Kategoria: Open - Kobiety

Miejsce

Numer

Czas

Imię

Nazwisko

Drużyna / Miejscowość

1

34

2:30'59.30

Mariola

Pasikowska

Positive Energy

2

27

2:33'10.57

Klaudia

Białas

Orzesze

3

32

2:36'47.72

Katarzyna

Grygiel

Leśne Ludki Żarki Letnisko

4

28

2:37'25.67

Bożena

Białas

Orzesze

5

26

2:38'54.12

Wioletta

Mól

Czeladź

6

16

2:40'35.08

Anna

Migas

AEROMED CKIZU Gliwice

7

17

2:49'40.76

Agnieszka

Szajnowska

AEROMED CKIZU Gliwice

8

43

2:50'37.08

Grażyna

Pipiro

UKS ZSZ Jedynka Jastrzębie

9

37

2:50'40.96

Maria

Witkowska

Stadion Śląski

10

11

2:51'19.04

Barbara

Buszta-Stryczek

Tychy

11

24

2:55'04.45

Katarzyna

Kotas

Częstochowa

12

33

2:58'00.25

Joanna

Grygiel

Leśne Ludki Żarki Letnisko

13

48

2:58'45.20

Kamila

Chajdas

Kraków

14

6

2:59'13.48

Gosia

Jarzyńska

Sobótka

15

13

3:00'29.49

Barbara

Kowalczyk-Stachowska

Forma Wodzisław Śląski

16

45

3:05'06.42

Aneta

Bukowska

Częstochowa

17

46

3:05'07.01

Dorota

Sobczyk

Konopiska

18

44

3:07'52.96

Anna

Szelinger

Kołobrzeg

19

47

3:07'53.33

Anna Maria

Sawicka

Kołobrzeski Klub MorsaKategoria: Open - Mężczyźni

Miejsce

Numer

Czas

Imię

Nazwisko

Drużyna / Miejscowość

1

9

2:18'06.10

Bogdan

Cyrus

LKS Victoria Strzebiń

2

42

2:18'23.56

Paweł

Mencewicz

Forma Wodzisław Śląski

3

4

2:22'22.37

Artur

Biłek

Nordic Walking Lubliniec

4

38

2:23'46.16

Mirosław

Bierkus

Koszalin

5

14

2:24'13.02

Krzysztof

Duda

Mikołów

6

29

2:27'39.10

Robert

Zostawa

Korona Śląska

7

8

2:30'37.14

Adam

Niedbał

Siewierz

8

40

2:30'53.34

Janusz

Kroczek

Wodzisław Śląski

9

2

2:34'13.46

Mieczysław

Sondel

Olkusz

10

10

2:34'30.64

Janusz

Sobkowski

Team Sonusz

11

21

2:35'03.36

Jacek

Matuszek

Dąbrowa Górnicza

12

39

2:35'11.17

Jarosław

Wita

Forma Wodzisław Śląski

13

31

2:35'15.46

Czesław

Błaszczyk

Katowice

14

35

2:36'31.66

Andrzej

Mielnik

Leśne Ludki Żarki Letnisko

15

36

2:38'19.66

Włodzimierz

Rajczyk

Leśne Ludki Żarki Letnisko

16

15

2:42'24.77

Mariusz

Masiarek

Drużyna MOJACUKRZYCA.PL

17

50

2:42'41.07

Jan

Serwotka

Forma Wodzisława Śląski

18

5

2:42'51.82

Jan

Sowa

Gliwice

19

18

2:43'08.26

Franciszek

Pogoda

AEROMED CKIZU Gliwice

20

22

2:47'44.14

Michał

Gruszka

Nordic Walking Lubliniec

21

23

2:48'56.05

Krzysztof

Buczek

Dziergowice

22

49

2:49'14.10

Piotr

Chajdas

Katowice

23

20

2:49'45.64

Zbigniew

Kryczka

Częstochowa

24

25

2:50'49.16

Bogdan

Thomalla

Zabrze

25

12

2:57'24.14

Ireneusz

Smolorz

Mysłowice

26

7

2:58'56.23

Bartosz

Jarzyński

Sobótka

27

1

3:01'30.35

Jacek

Adamowski

Zakątek 21

28

41

3:02'51.45

Grzegorz

Pipiro

UKS ZSZ Jedynka Jedność

29

30

3:04'24.08

Ryszard

Mojsiejczuk

Knurów

30

19

3:06'10.52

Marek

Czakiert

Częstochowa

31

3

3:07'40.74

Jerzy

Rębecki

LUKS „KOSMOS” JemielnicaImprezy Nordic Walking w 2014r.

2014 2014

2014 rok dla Lublinieckiego Nordic Walking rozpoczął się od dobrych startów. W Lutym Artur Biłek wygrał pierwsze zawody z cyklu Gliwicka Parkowa Prowokacja Biegowa-10 km organizowane przez klub Pędziwiatr Gliwice. Na tych samych zawodach Kuba Marcinkowski po pokonaniu dystansu 10 km zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.
Starty w cyklu Korona Śląska edycja 2013/2014 rozpoczęły się we wrześniu 2013 roku startem w Lublińcu na tych zawodach Kuba zajął 5 miejsce w swojej kategorii wiekowej a Artur był drugi. 16 marca br. rozegrano już 5 zawody z cyklu Korony Śląska w Jejkowicach i tam Artur z Kubą ponownie stanęli na pudle i umocnili się na pozycjach liderów w klasyfikacji generalnej.
Kwiecień i maj to kolejne starty w zawodach Nordic Walking, ale najważniejsze zawody dla Lublinieckiego Nordic Walking to start i organizacja I-go Lublinieckiego Półmaratonu Nordic Walking. Zawody rozegrane zostaną 18 maja w Lublińcu o godzinie start i meta na polanie przy Leśniczówce. Zapisy na zawody już ruszyły, wszelkie niezbędne informacje znajdziecie Państwo na stronie www.lublinieckiemorsy.pl oraz na www.chodzezkijami.pl. Patronat medialny nad imprezą objęło Radio Katowice oraz portal www.chodzezkijami.pl.
Organizatorem imprezy jest Pro Sport Lubliniec, Nordic Walking Lubliniec, Start Koszwice, Starostwo Powiatowe w Lublińcu, Nadleśnictwo Lubliniec


Zapraszamy w piątek 7 marca na wywiad z Wojtkiem Marcinkowskim, który zostanie wyemitowany na antenie Radia Katowice w Poruszający Program około godziny 12:15 do 12:30.

NORDIC WALKINGNordic Walking Nordic Walking Podziękowanie Nordic Walking Nordic Walking


Bardzo nam miło poinformować, że od dnia 18.03 br Wojtek posiada CERTYFIKAT LEKI Nordic Walking Instructor-PL.
Od dnia 14.04 br. do tego elitarnego grona dołączył także Artur.

Korzystając z okazji zapraszamy na zaplanowane wiosenne promocje a w maju kolejna akcja promocyjna Nordic Walking skierowana do dzieci i młodzieży.Lublinieckie morsy aktywne cały rokkorona korona korona

Od września 2012 roku do 25 sierpnia br 3 osobowa drużyna Lublinieckich Morsów startowała w zawodach Nordic Walking o nazwie Korona Śląska edycja 2012/2013 organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, Formę Wodzisław Śląski oraz przez Izbę Gospodarczą.
Zawody obejmowały cykl 9 startów w różnych miastach województwa śląskiego jak Wodzisław Śląski, Krostoszowice, Pszów, Palowice, Jejkowice. Zawody rozgrywane były na dystansach 5, 7 i 10 kilometrów. W dniu 25 sierpnia br odbyła się ostatni edycja w trakcie, której rozstrzygnięto ostatecznie roczną rywalizację. II miejsce w klasyfikacji generalnej w kategorii M-17 zajął zeszłoroczny Mistrz Polski w Nordic Walking ze Złotoryi Jakub Marcinknowski 13 lat. Artur Biłek w kategorii M-30 zajął również II miejsce w klasyfikacji generalnej. Trzeci zawodnik to Wojciech Marcinkowski, który w zawodach zajął 4 miejsce w generalce.
Zmagania pierwszej edycji dobiegły końca, ale to nie koniec, ponieważ już 15 września 2013 w Lublińcu startuje edycja 2013/2014 Korony Śląska. Organizatorem zawodów jest: Starostwo Powiatowe Lubliniec, Nadleśnictwo Lubliniec, Start Koszwice , Lublinieckie Morsy, Nordic Walking Lubliniec oraz Forma Wodzisław.

 • Zapisy na stronie www.chodzezkijami.pl oraz w dniu zawodów-biuro zawodów czynne będzie od godziny 9.00 do 10.30
 • Godzina 11.00 start do marszu na dystansie 10 km. Po przebyciu 5 km można ukończyć chód.
 • 30 minut po przybyciu ostatniego zawodnika odbędzie się dekoracja zwycięzców i losowanie nagród.
Klasyfikacja

 • Kategorie wiekowe -   K-20 ( do 29 lat ), K-30 ( 30 - 39 lat ), K-40 ( 40 - 49 lat ), K-50 ( 50 - 59 lat ), K-60 ( powyżej 60 lat ).
 • Kategorie wiekowe -   M-20 ( do 29 lat ), M-30 ( 30 - 39 lat ), M-40 ( 40 - 49 lat ), M-50 ( 50 - 59 lat ), M-60 ( powyżej 60 lat ).
 • Kategoria rodzinna open.
 • Kategoria niepełnosprawnych kobiet i mężczyzn
Nagrody

Miejsca 1 - 3 w każdej kategorii otrzymają puchar.
Wszyscy zawodnicy otrzymają medal, ciepły posiłek oraz biorą udział w losowaniu nagród.

Trasa jest już znana i wytyczona w przepięknych Lasach Lublinieckich -gdzie na codzień można spotkać wielu entuzjastów Nordic Walking , biegaczy i rowerzystów, którzy w naszej okolicy mają 100 km tras rowerowych- i biegnie w 90 % po pierwszej w naszym mieście wytyczonej przez Nadleśnictwo Lubliniec trasie Nordic Walking. Charakterystyka trasy: naturalne podłoże-dukty leśne z wyłączeniem jednego odcinka około 300 do 400 metrów gdzie nawierzchnia to bardzo dobny grys w wielu miejscach przerośnięty trwą i mchem-jak na 5/10 kilometrową trasę to niewiele, trasa płaska z dwoma lekkim podejściami. Start i meta na planie przy Leśniczówce.


Lublinieckie Morsy na mistrzostwach Polski w Nordic Walking


Zakończyły się Mistrzostwa Polski w Nordic Walking zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie Nordci Walking, miejsce Złotoryja 25 do 26 sierpnia br., w których wystartowała drużyna Lublinieckich Morsów Gerard, Artur oraz cała rodzina Kasia, Agnieszka, Kuba i Wojtek. Czterech morsów i dwie sympatyczki.

Przygotowana 4 dystansy-250 metrów dla dzieci-startowała Agnieszka-każde dziecko otrzymała za udział w chodzie pamiątkowy medal. Kolejne trasy to 4, 8 i 16 kilometrów po dosyć trudnym terenie, ponieważ tylko teren wokół startu i mety był płaski a reszta 4 kilometrowej pętli to długi i czasami bardzo strome podejście. Trasa bardzo dobrze oznaczona z punktami wodnymi i medycznymi oraz czającymi się na błędy zawodników i ewentualnie niesportową walkę sędziami, którzy niestety karali za złą technikę i inne wykroczenia karami pokazując żółte kartki, co skutkowało 30 sekundowa karą. Niestety dwie kary również przyznano naszemu zawodnikowi.

Na cztery kilometry indywidualnie i drużynowo wystartowała rodzina i największą niespodzianką było zdobycie tytułu Mistrza Polski w swojej kategorii wiekowej przez Kubę 12 lat 4 km z czasem 35:43. Taki wynik pozwolił na zajęcie 92 miejsca w klasyfikacji generalnej open na 141 zawodników.

Artur na dystansie 8 km w swojej kategorii wiekowej zajął 4 miejsce z czasem 59: 24 i w klasyfikacji generalnej zajął wysokie 20 miejsce na 124 startujących, Gerard, który również reprezentował nas na dystansie 8 km w swojej kategorii wiekowej zajął 19 miejsce z czasem 1: 16: 38 a w klasyfikacji generalnej 114 miejsce. Kasia w swojej kategorii wiekowej zajęła 11 miejsce z czasem 34: 46-klasyfikcja generalna open 78 miejsce, miejsce Wojtka to 9 miejsce z czasem 32: 00- klasyfikacja generalna open 52 miejsce.

Drużynowy start rodzinny na dystansie 4 km pozwolił na zajecie pechowego 4 miejsca, do podium zabrakło aż lub tylko 3 minuty.
W sumie w Mistrzostwach wystartowało ok. 500 zawodników. Podsumowując wyjazd udany konsekwencje z błędów wyciągnięte, atmosfera na zawodach ok. i w ekipie również.

!!!    UWAGA PROMOCJA    !!!


Z UWAGI NA START W ZAWODACH W DNIACH:

 • 18 SIERPNIA- sobota- BIEG KAMIENNY KOSZWICE
 • 25 SIERPNIA- sobota- MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI W NORDIC WALKING ZŁOTORYJA
 • 2 WRZEŚNIA - niedziela- PRZEŁAJOWA 8 BLACHOWNIA

ZAPLANOWANE ZAJĘCIA NORDIC WALKING NIE ODBĘDĄ SIĘ, ALE NA MIESIĄC WRZESIEŃ PRZYGOTOWALIŚMY DLA PAŃSTWA KOLEJNĄ PROMOCJĘ!!!ZAPRASZAMY PAŃSTWA DO SKORZYSTANIA Z WRZEŚNIOWEJ PROMOCJI I NIE TYLKO.


TRENING NORDIC WALKING

Ma sprawiać nam przyjemność, radość, a jednocześnie przynosić korzyści zdrowotne, w trakcie treningu na naszych ustach powinien gościć przede wszystkim uśmiech.Tylko odpowiednia technika uchroni Państwa od kontuzji i zapewni optymalne korzyści dla zdrowia. Dlatego właśnie warto zaczynać swoją przygodę z kijkami pod okiem doświadczonego instruktora.
Nasi Instruktorzy, którzy ukończyli Wrocławską Szkołę Nordic Walking Nord Walk pomogą w tym. Rola instruktora podczas treningu to skarb.
Nauczy techniki, pomoże dobrać sprzęt ułoży-dostosuje trening odpowiedni do Państwa możliwości. Z uwagi na udział w szkoleniach/spotkaniach dwóch instruktorów nie będzie problemu z nowymi entuzjastami Nordic Walking, ponieważ jeden maszeruje z grupą zaawansowaną a drugi pozostaje z nowymi uczestnikami szkoleń.
Kadra Instruktorów Nordic Walking niebawem zostanie powiększona o kolejnych.
Na trasach można spotkać osoby, które niestety maszerują nieprawidłowo, ponieważ najczęściej używają nieprawidłowo kijów. Taki trening nie pozwoli na uzyskanie odpowiednich efektów treningu. Nordic Walking To kompleksowy trening całego ciała angażujący ok 90% mięśni.
Zapraszamy i powtarzamy Nordic Walking jest wspaniałą formą rekreacji i daje możliwość aktywnego wypoczynku o każdej porze roku, dnia a nawet wieczorem. Dla osób nie posiadających kijków na czas szkolenia zapewniamy kije do marszu -bezpłatnie- firmy LEKI światowego lider w produkcji kijów Nordic Walking.
Per-Olof Astrand nazwał RUCH LEKIEM XX WIEKU
Per-Olof Astrandjest jednym z ojców założycieli współczesnej fizjologii ćwiczeń. Urodził się w 1922 roku. Ukończył Wyższą Szkołę Wychowania Fizycznego, Sztokholm (1946) i Instytutu Karolinska-Medical School, Sztokholm, Szwecja (1952)
dlatego nasze hasło brzmi:
NORDIC WALKING PORYWA ŚWIAT DO AKTYWNOŚCI RUCHOWEJ. PROSTY NATURALNY PRZEZ JEDNYCH BAGATELIZOWANY PRZEZ INNYCH UWIELBIANY. ZOSTAŃ JEDNYM Z MILIONÓW ENTUZJASTÓW NORDIC WALKING NA CAŁYM ŚWIECIE SPRAWDŹ POMYSŁ Marko Kantaneva, twórcy coraz popularniejszego sportu Nordic Walking. POMOŻEMY CI W TYM.

UWAGA DO KOŃCA ROKU SUPER PROMOCJA NA SZKOLENIA INDYWIDUALNE I ZAKUP KIJÓW FIRMY
LEKI ŚWIATOWEGO LIDERA W PRODUKCJI KIJÓW.

 • 5 LEKCJI ZA JEDYNE 30 PLN.

  ZAPYTAJ O KARNETY U NAS

 • SALON KOSMETYCZNY URODA LUBLINIEC DAMROTA 8 telefon 660 072 183 lub 34 353 19 50 ORAZ`NASZEGO PARTNERA


 • VITA CENTER SIŁOWNIA I FITNES LUBLINIEC KAROLA MIARKI 15 B telefon 600 972 160


 • W TRAKCIE SZKOLENIE OTRZYMACIE PAŃSTWO NIEZBĘDNE INFORMACJE TEORETYCZNE I PRAKTYCZNE DOTYCZĄCE NORDIC WALKING, PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ NA PŁYCIE CD ORAZ OGROMNĄ DAWKĘ DOBREGHO HUMORU.

  NA MIESIĄC WRZESIEŃ PRZEWIDUJEMY KOLEJNĄ PROMOCJĘ

  Trening Nordic Walking ma sprawiać nam przyjemność, radość, a jednocześnie przynosić korzyści zdrowotne, w trakcie treningu na naszych ustach powinien gościć przede wszystkim uśmiech.Tylko odpowiednia technika uchroni Państwa od kontuzji i zapewni optymalne korzyści dla zdrowia. Dlatego właśnie warto zaczynać swoją przygodę z kijkami lub upewnić się czy dobrze chodzimy pod okiem doświadczonego instruktora.

  Spotkania/szkolenia Nordic Walking odbywają się w każdy:
  - wtorek, czwartek o godzinie 19:00 parking przy boisku Sparty Lubliniec
  - w każdą sobotę godzina 16:00 Kanał Grunwaldzki - pomost przy wypożyczalni sprzętu/miejsce spotkań Lublinieckich Morsów
  - w każdą niedzielę godzina 11:00 Kanał Grunwaldzki - pomost przy wypożyczalni sprzętu/miejsce spotkań Lublinieckich Morsów
  Istnieje możliwość szkoleń indywidualnych i zorganizowanych grup, w innych godzinach po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym. Zabierzemy Was w miejsca gdzie jeszcze nie byliście, oprócz już wyznaczonych tras pomaszerujemy innymi duktami leśnymi.
  Kontakt 888 430 600
  Zapraszamy do wspólnego marszu z kijami osoby początkujące i zaawansowanych chodziarzy. Nordic Walking jest wspaniałą formą rekreacji i daje możliwość aktywnego wypoczynku o każdej porze roku, dnia a nawet wieczorem. Dla osób nie posiadających kijków na czas szkolenia zapewniamy kije do marszu -bezpłatnie- firmy LEKI światowego lider w produkcji kijów Nordic Walking.
  Termin rozpoczęcia zajęć 08.05.2012r. przez cały rok bez względu na pogodę.
  Serdecznie zapraszamy.